piątek, 20 lipca 2018
. . . .

Projekty Europejskie

Promocja społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie śląskim

"Promocja społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie śląskim" to projekt, którego celem było rozpowszechnienie wiedzy na temat CSR (Corporate Social Responsibility) oraz jej promocja wśród przedsiębiorców, przedstawicieli związków zawodowych, samorządowców i organizacji pozarządowych i innych interesariuszy. W ramach projektu zorganizowana została jedna regionalna i 10 lokalnych konferencji. Elementem projektu były również działania promocyjne i reklamowe. Idea CSR była promowana m.in. na billboardach, w spotach radiowych, reklamie prasowej i mailowej. Powstał też folder oraz publikacja z materiałami konferencyjnymi.
 
                    

CSR to wszystkie te zachowania przedsiębiorcy, które służą uwzględnianiu intere­sów otoczenia lokalnego, ochronie środowiska i pozytywnym relacjom z różnymi grupami interesariuszy, w tym również z pracownikami. Według tego podejścia bycie odpowiedzial­nym społecznie nie oznacza tylko spełniania wymogów formalnych i przestrzegania prawa. Kluczowe w tym ujęciu są inwestycje w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska i relacje z interesariuszami. CSR uznaje się więc za aktywność wpływającą na efektywność działal­ności gospodarczej. Podczas konferencji i seminariów omówiona została m. in. rola CSR w strategii prawidłowego kształtowania wizerunku firmy, możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej, a także związki pomiędzy CSR a procesami restrukturyzacyjnymi. Ważną częścią konferencji były też przykłady dobrych praktyk prezentowane przez przedstawicieli firm na co dzień realizujących działania CSR.

W konferencji i 10 seminariach w całym województwie śląskim wzięło udział około 650 osób. Seminaria prowadzone były przez wykładowców reprezentujących partnerów programu – śląsko–Dąbrowską „S” i katowicką Izbę Rzemieślniczą. W wielu uczestniczyli także specjalni goście. m. in. obecny przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek, Marian Krzaklewski, czy Piotr Pogon, dyrektor Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Projekt, w którym Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była partnerem Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" (partner wiodący), trwał od sierpnia 2008 r. do lipca 2009 roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 

 

MATERIAŁY DO POBRANIA:

 

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz galerie zdjęć z poszczególnych seminariów znajdą Państwo na stronie internetowe Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność"


Kontakt w sprawie projektu:

Beata Białowąs
Tel. 032 259 62 61 wew.204
E-mail: beata.bialowas@ir.katowice.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

. . . .

Dla gimnazjalistów

. . . .

Rzemieślnicze e-kw@lifikacje

. .

Fundusze unijne 2014-2020

. .

e-Platforma

. . . .

Wyszukiwarka

. .

Reklama

public relations
. . . .

Zarząd Izby

. . . .

Prezes Zarządu

. . . .

Dyrektor Naczelny

 

. . . .

Sale konferencyjne, szkoleniowe i rekrutacyjne

. . . .

Logowanie

login
hasło
Nie posiadasz własnego konta? Poproś pracownika IR
o przydzielenie własnego loginu i hasła.
. . . .
. . . .

GPW, kursy walut

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-07-19 18:59)
WIG 56585.5 +0,26%
WIG20 2146.82 -0,11%
mWIG40 4205.05 +0,15%
sWIG80 12650.48 -0,37%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-07-19
USD 3,7163 +0,36%
EUR 4,3155 +0,28%
CHF 3,7121 +0,49%
GBP 4,8348 +0,15%
Wspierane przez Money.pl
. . . .

Pogoda

. . . .

Rzemiosło na YouTube.com

. . . .

Dla Bezrobotnych

Sprawdź propozycje Izby dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy, które mogą skorzystać z naszych specjalnych projektów. Izba współpracuje w tym zakresie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz powiatowymi urzędami pracy Województwa Śląskiego, wnioskując o pokrycie kosztów szkoleń z rezerwy Funduszu Pracy.

Corporate Social Responsibility

Promujemy społeczną odpowiedzialność biznesu (corporate social responsibility) oraz elastyczne formy zatrudnienia. Zagadnienia te są niezwykle istotne szczególnie w obecnej sytuacji, jako element łagodzenia skutków kryzysu. Zobacz jakie mamy propozycje wspólnie ze związkami zawodowymi.

Czytaj więcej...

Projekt ''Pierwsza szychta''

Projekt Izby "Pierwsza szychta" realizowany w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej "Equal" został wybrany jako jeden z najlepszych w Unii Europejskiej projektów w ramach dialogu społecznego.

Czytaj więcej...

top
Copyright © 2010-2013 Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wykonanie: input.com.pl