niedziela, 20 maja 2018
. . . .

Projekty Europejskie

Edukacja w rzemiośle - najlepsza inwestycja (Leonardo da Vinci)

"Edukacja w rzemiośle - najlepsza inwestycja" to projekt realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci, który skierowany jest do przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Projekt polegał na organizacji tygodniowego szkolenia międzynarodowego dla 15-osobowej grupy Beneficjentów. Wyjazd do Niemiec poprzedzony był szkoleniem pedagogiczno-kulturowym oraz językowym. Projekt realizowany był przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (koordynator), w partnerstwie z Cechem Rzemieślników oraz Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim i Cechem Rzemieślniczym w Recklinghausen.

Projekt skierowany był do właścicieli, współwłaścicieli lub pracowników zakładów rzemieślniczych branży motoryzacyjnej działających w okolicach Wodzisławia Śląskiego. Niemcy jako kraj pochodzenia instytucji przyjmującej zostały wybrane nieprzypadkowo. Niemiecki system rzemieślniczego kształcenia zawodowego należy do najlepszych w całej Unii Europejskiej. Rozwiązania tam zastosowane mogą stanowić przykład dla pozostałych członków UE. Beneficjenci mieli okazję poznać ten system na miejscu zarówno w niemieckich firmach rzemieślniczych, jak również w nowoczesnym centrum szkoleniowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkowo certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności.

Projekt "Edukacja w rzemiośle - najlepsza inwestycja" przyczyni się do rozwoju sektora rzemiosła oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w województwie śląskim. Zdobyte przez mistrzów szkolących z branży motoryzacyjnej nowe kompetencje w zakresie szkolenia zawodowego oraz nowoczesnych technologii oraz poznanie przez nich "dobrych praktyk" pozwoli przenieść te doświadczenia do śląskich zakładów rzemieślniczych.

 
Kontakt w sprawie projektu:

Monika Dudek
Tel. 032 259 62 61 wew. 105
E-mail: projekty@ir.katowice.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Zdjęcia z pobytu Uczestników projektu w Niemczech (01.02.2009 - 07.02.2009 r.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. . . .

Dla gimnazjalistów

. . . .

Rzemieślnicze e-kw@lifikacje

. .

Fundusze unijne 2014-2020

. .

e-Platforma

. . . .

Wyszukiwarka

. .

Reklama

Bank
. . . .

Zarząd Izby

. . . .

Prezes Zarządu

. . . .

Dyrektor Naczelny

 

. . . .

Sale konferencyjne, szkoleniowe i rekrutacyjne

. . . .

Logowanie

login
hasło
Nie posiadasz własnego konta? Poproś pracownika IR
o przydzielenie własnego loginu i hasła.
. . . .
. . . .

GPW, kursy walut

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-05-18 18:59)
WIG 58740.33 -1,01%
WIG20 2230.32 -1,13%
mWIG40 4535.43 -1,31%
sWIG80 13965.18 -0,14%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-05-18
USD 3,6385 +0,28%
EUR 4,2958 +0,21%
CHF 3,6413 +0,51%
GBP 4,9117 +0,05%
Wspierane przez Money.pl
. . . .

Pogoda

. . . .

Rzemiosło na YouTube.com

. . . .

Dla Bezrobotnych

Sprawdź propozycje Izby dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy, które mogą skorzystać z naszych specjalnych projektów. Izba współpracuje w tym zakresie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz powiatowymi urzędami pracy Województwa Śląskiego, wnioskując o pokrycie kosztów szkoleń z rezerwy Funduszu Pracy.

Corporate Social Responsibility

Promujemy społeczną odpowiedzialność biznesu (corporate social responsibility) oraz elastyczne formy zatrudnienia. Zagadnienia te są niezwykle istotne szczególnie w obecnej sytuacji, jako element łagodzenia skutków kryzysu. Zobacz jakie mamy propozycje wspólnie ze związkami zawodowymi.

Czytaj więcej...

Projekt ''Pierwsza szychta''

Projekt Izby "Pierwsza szychta" realizowany w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej "Equal" został wybrany jako jeden z najlepszych w Unii Europejskiej projektów w ramach dialogu społecznego.

Czytaj więcej...

top
Copyright © 2010-2013 Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wykonanie: input.com.pl