piątek, 20 lipca 2018
. . . .

Projekty Europejskie

Rzemiosło - najlepszy pracodawca w regionie

"Rzemiosło - najlepszy pracodawca w regionie" to projekt realizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i katowicki oddział Telewizji Polskiej S.A. W ramach projektu powstaje 30 programów telewizyjnych i 30  skorelowanych z nimi tematycznie artykułów prasowych. W  materiałach tych przedstawiane są sylwetki śląskich i  zagłębiowskich rzemieślników, którzy mówią o swojej pracy  i korzyściach płynących z udziału w rzemieślniczym systemie  nauki zawodu.

Powstała również strona internetowa www.mamswietnaprace.pl i strony w telegazecie TVP Katowice poświęcone tej tematyce. W ramach projektu przewidziana jest emisja spotów radiowych i telewizyjnych. Na ulicach śląskich miast pojawiają się billboardy.

Analizy prowadzone przez Izbę pokazują jednoznacznie, ze rzemiosło jest wielkim obszarem, w którym generuje się nowe miejsca pracy. Rzemieślniczy system kształcenia pozwala potencjalnym beneficjentom na zdobycie kwalifikacji w zawodach poszukiwanych na rynku pracy, bądź podniesienie swoich umiejętności. Niestety, brakowało dotychczas kampanii promujących szkolenia rzemieślnicze, co utrudniało zainteresowanym dotarcie do informacji na temat możliwości zdobycia kwalifikacji w zawodach rzemieślniczych, a tymczasem, co potwierdza ranking Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, zdecydowana większość tych zawodów zalicza się do najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Niewiele osób wie, ze Izba organizuje szkolenia w przeszło 60 zawodach, z możliwością przystępowania do egzaminów przed komisjami państwowymi i zdobywania kwalifikacji czeladniczych czy mistrzowskich uznawanych w całej Unii Europejskiej. Brakowało szeroko dostępnej informacji o ścieżkach kształcenia i korzyściach płynących z uzyskania tytułów kwalifikacyjnych. Dlatego zdecydowaliśmy się na szeroko zakrojoną kampanię informacyjno-promocyjną, mającą jednocześnie na celu odbudowanie dobrego wizerunku śląskiego i zagłębiowskiego rzemiosła.

W każdy poniedziałek w katowickim wydaniu Gazety Wyborczej drukowany jest artykuł o jednym z zawodów rzemieślniczych, a w każdy wtorek, o godz. 18:45 TVP Katowice emituje program przedstawiający dany zawód. 

Efektem projektu będzie również książka - zbiór publikowanych artykułów i zdjęć oraz płyta DVD z wszystkimi odcinkami programu telewizyjnego.

Biuro projektu

Plac Wolności 12,
40-078 Katowice
Koordynator Projektu - Beata Białowąs
Tel. 032 259 62 61 wew. 110

Zobacz:

 

  

 Publikacja przygotowana w ramach projektu (kliknij aby otworzyć)

 

 Plakat promujący projekt  (kliknij aby powiększyć)

przejdź do strony internetowej projektu http://www.mamswietnaprace.pl/

aktualności

. . . .

Dla gimnazjalistów

. . . .

Rzemieślnicze e-kw@lifikacje

. .

Fundusze unijne 2014-2020

. .

e-Platforma

. . . .

Wyszukiwarka

. .

Reklama

Promocja kształcenia ustawicznego w województwie śląskim
. . . .

Zarząd Izby

. . . .

Prezes Zarządu

. . . .

Dyrektor Naczelny

 

. . . .

Sale konferencyjne, szkoleniowe i rekrutacyjne

. . . .

Logowanie

login
hasło
Nie posiadasz własnego konta? Poproś pracownika IR
o przydzielenie własnego loginu i hasła.
. . . .
. . . .

GPW, kursy walut

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-07-19 18:59)
WIG 56585.5 +0,26%
WIG20 2146.82 -0,11%
mWIG40 4205.05 +0,15%
sWIG80 12650.48 -0,37%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-07-19
USD 3,7163 +0,36%
EUR 4,3155 +0,28%
CHF 3,7121 +0,49%
GBP 4,8348 +0,15%
Wspierane przez Money.pl
. . . .

Pogoda

. . . .

Rzemiosło na YouTube.com

. . . .

Corporate Social Responsibility

Promujemy społeczną odpowiedzialność biznesu (corporate social responsibility) oraz elastyczne formy zatrudnienia. Zagadnienia te są niezwykle istotne szczególnie w obecnej sytuacji, jako element łagodzenia skutków kryzysu. Zobacz jakie mamy propozycje wspólnie ze związkami zawodowymi.

Czytaj więcej...

Projekt ''Pierwsza szychta''

Projekt Izby "Pierwsza szychta" realizowany w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej "Equal" został wybrany jako jeden z najlepszych w Unii Europejskiej projektów w ramach dialogu społecznego.

Czytaj więcej...

Dla Bezrobotnych

Sprawdź propozycje Izby dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy, które mogą skorzystać z naszych specjalnych projektów. Izba współpracuje w tym zakresie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz powiatowymi urzędami pracy Województwa Śląskiego, wnioskując o pokrycie kosztów szkoleń z rezerwy Funduszu Pracy.
top
Copyright © 2010-2013 Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wykonanie: input.com.pl