piątek, 20 lipca 2018
. . . .

Aktualności

Tożsamość, wizerunek i kapitał marki firmy rodzinnej

2016-11-18 15:17:10

17 listopada 2016 roku w budynku SGH w Warszawie odbyła się konferencja „Tożsamość, wizerunek i kapitał marki firmy rodzinnej”, której partnerem był Związek Rzemiosła Polskiego. Spotkanie z cyklu Dzień Przedsiębiorczości Rodzinnej zorganizowano w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Gospodarzem konferencji była Szkoła Główna Handlowa i profesor zakładu Przedsiębiorczości SGH, Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach – Jan Klimek, który jednocześnie pełnił rolę moderatora poszczególnych debat. Pierwsza sesja poświęcona była prezentacjom pracowników naukowych. Głównymi zagadnieniami poruszanymi w tej części było: Ambush Marketing jako sposób budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Mówiono o znaczeniu marki w budowaniu wartości współczesnego przedsiębiorstwa, kiedy nazwisko staje się marką i czy branding firm rodzinnych pomaga w ekspansji międzynarodowej. Szukano także powiązania pomiędzy start-upami a firmami rodzinnymi. W kolejnej sesji dyskutowano o filozofii prowadzenia biznesu w firmach rodzinnych w powiązaniu z kapitałem intelektualnym o szansach i wyzwania w zakresie budowania marki stojących przed tymi firmami. Konkluzją konferencji było znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy firmy rodzinne w Polsce mogą stać się konkurencyjne? Na świecie marka firm rodzinnych umacnia się, konsumenci coraz częściej wybierają produkty wielopokoleniowych marek rodzinnych, uznając je za lepsze jakościowo. - U nas w kraju, za kilka lub kilkanaście lat firmy rodzinne będą na topie i będą umacniały swoją pozycję na rynku – powiedział kończąc spotkanie prof. Jan Klimek. Ale już dziś można zaobserwować (co wykazują badania), że rośnie liczba Polaków, którzy wolą zapłacić więcej za produkty rodem z firm rodzinnych niż za ich odpowiedniki z anonimowych konsorcjów. Wzrost świadomości konsumenckiej i rosnące zaufanie do sprawdzonych, mocno osadzonych na rynku przedsiębiorstw rodzinnych zyskuje na znaczeniu. Marki tworzone od nazwiska okazują się być dobrą i sprawdzoną formą budowy wizerunku przedsiębiorstwa. Prelegenci przytaczali na licznych przykładach, że kapitał rodzinny może być znakomitym źródłem przewagi konkurencyjnej. Firmy rodzinne czeka dobra przyszłość, jeżeli oczywiście poradzą sobie ze stojącymi przed nimi wyzwaniami i przekonają się, że systematyczna budowa marki i wizerunku na pewno przełoży się na efekty ekonomiczne.

 

źródło: www.zrp.pl

. . . .

Dla gimnazjalistów

. . . .

Rzemieślnicze e-kw@lifikacje

. .

Fundusze unijne 2014-2020

. .

e-Platforma

. . . .

Wyszukiwarka

. .

Reklama

Promocja kształcenia ustawicznego w województwie śląskim
. . . .

Zarząd Izby

. . . .

Prezes Zarządu

. . . .

Dyrektor Naczelny

 

. . . .

Sale konferencyjne, szkoleniowe i rekrutacyjne

. . . .

Logowanie

login
hasło
Nie posiadasz własnego konta? Poproś pracownika IR
o przydzielenie własnego loginu i hasła.
. . . .
. . . .

GPW, kursy walut

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-07-19 18:59)
WIG 56585.5 +0,26%
WIG20 2146.82 -0,11%
mWIG40 4205.05 +0,15%
sWIG80 12650.48 -0,37%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-07-19
USD 3,7163 +0,36%
EUR 4,3155 +0,28%
CHF 3,7121 +0,49%
GBP 4,8348 +0,15%
Wspierane przez Money.pl
. . . .

Pogoda

. . . .

Rzemiosło na YouTube.com

. . . .

Corporate Social Responsibility

Promujemy społeczną odpowiedzialność biznesu (corporate social responsibility) oraz elastyczne formy zatrudnienia. Zagadnienia te są niezwykle istotne szczególnie w obecnej sytuacji, jako element łagodzenia skutków kryzysu. Zobacz jakie mamy propozycje wspólnie ze związkami zawodowymi.

Czytaj więcej...

Dla Bezrobotnych

Sprawdź propozycje Izby dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy, które mogą skorzystać z naszych specjalnych projektów. Izba współpracuje w tym zakresie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz powiatowymi urzędami pracy Województwa Śląskiego, wnioskując o pokrycie kosztów szkoleń z rezerwy Funduszu Pracy.

Projekt ''Pierwsza szychta''

Projekt Izby "Pierwsza szychta" realizowany w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej "Equal" został wybrany jako jeden z najlepszych w Unii Europejskiej projektów w ramach dialogu społecznego.

Czytaj więcej...

top
Copyright © 2010-2013 Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wykonanie: input.com.pl